E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis
TIP FAKÜLTESİ
Anasayfa

Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı

 

Anabilim Dalı Başkanı

Doç. Dr. Nilay TAŞ

Öğretim Üyeleri
Dr. Öğr. Üyesi Ebru ÇANAKÇI

Dr. Öğr. Üyesi Zübeyir CEBECİ

Araştırma Görevlileri

Arş. Gör. Hakan ÇİFTÇİ
Arş. Gör. Anıl KILINÇ
Arş. Gör. Mehmet Şerif ALP
Bölüm Hakkında

 

 Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı, 2010 yılı Şubat ayında Yrd. Doç. Dr. Nilay Taş’ın göreve başlaması ile kurulmuştur. Anabilim Dalı’nda şu anda 1 doçent ve 2 yardımcı doçent olmak üzere toplam üç öğretim üyesi ve 2 araştırma görevlisi görev yapmaktadır. Tüm öğretim üyeleri tarafından, Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı staj dersleri, Tıp Fakültesi Klinik Beceri teorik ve pratik dersleri ve Diş Hekimliği Fakültesi Genel Anestezi dersleri verilmektedir.

 

            Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı, öğrenci eğitimi ve akademik çalışmalarını üniversitemiz Cumhuriyet Yerleşkesi içerisindeki Morfoloji Binası dersliklerinde, klinik çalışmaları ile diğer hizmetlerini ise, Sağlık Bakanlığı - Ordu Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi Ana Binası ve Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Ek Hizmet Binası’nda yürütmektedir. Her iki hizmet binasında toplam 6 ameliyathane, 4’ü birinci basamak ve 8’i ikinci basamak toplam 12 yataklı iki yoğun bakım ünitesi aktif olarak faaliyettedir. Anabilim Dalı’nda cerrahi işlemler ve yoğun bakım hizmetleri dışında ayrıca endoskopik girişimler, bronkoskopik girişimler, girişimsel radyoloji gibi ameliyathane dışı anestezi uygulamaları da yapılmaktadır.

 

            Anabilim Dalı’nda şu ana kadar 3 adet BAP projesi sonuçlandırılmış ve bu projelerin  sonuçları uluslararası dergilerde yayın olmuştur. Halen devam etmekte olan BAP projeleri mevcuttur. Tüm öğretim üyeleri, her yıl, ulusal ve uluslararası bilimsel kongre ve sempozyumlara birden fazla poster ya da sözlü bildiri ile katılmakta ve fakültemizi en iyi şekilde temsil etmektedirler. Anabilim Dalı tarafından biri 2012 diğeri ise 2015 yılında olmak üzere 2 adet geniş katılımlı bölgesel bilimsel toplantıya ev sahipliği yapılmış ve öğretim üyelerimiz bir çok ulusal bilimsel aktivitede konuşmacı ya da oturum başkanı olarak görev almıştır.

 

Anabilim Dalının Etkileşimde Olduğu Akademik Kuruluşlar

Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği

Rejyonel Anestezi Derneği

Göğüs Kalp Damar Anestezi ve Yoğun Bakım Derneği

Yoğun Bakım Derneği

Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi

Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı

 Cumhuriyet Yerleşkesi, Morfoloji Binası, ORDU

Telefon: 0 452 226 52 14, Fax: 0 452 226 52 28T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Merkez / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı