Hızlı Erişim

TIP FAKÜLTESİ

Üniversitemizde 2017-2018 Akademik Açılış Töreni Gerçekleştirildi (03.10.2017)

Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törene Ordu Vali Vekili Bayram Gale, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ayaz, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Ordu Baro Başkanı Av. Haluk Murat Poyraz, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fikri Balta, Prof. Dr. Ş. Metin Kara ve Prof. Dr. Tevfik Noyan, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Orhan Memiş, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Yarbay Murat Yılmaz,  Üniversitemiz Dekanları, daire başkanları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile akademisyen ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan tören Ordu Üniversitesi tanıtım filminin gösterimiyle devam etti. Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Ordu Üniversitesinin gelişimi hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Yarılgaç, Üniversitemiz, sadece şehrinde ve bölgesinde değil, ulusal ve uluslararası platformda etkin bir kurum olma yolunda sağlam adımlarla ilerlemektedir. Bu vesile ile bizler Ordu Üniversitesi yönetimi olarak her yıl olduğu gibi yeni eğitim ve öğretim yılına aldığımız hızlı mesafenin verdiği özgüvenle başlamış bulunmaktayız. Ordu Üniversitesi, modern ve her türlü ihtiyaca cevap verebilecek kapasiteye sahip yerleşkeleriyle bilimsel, sosyal ve kültürel yaşamıyla Üniversitemizi tercih eden öğrencilerine rahat, güvenilir, huzurlu ve kaliteli bir eğitim-öğretim imkânı sunmaktadır. Bilgi üretimi ve paylaşımının önem kazandığı günümüzde bu üretimin ancak ve ancak eğitim ve öğretimin şekillendirdiği insan gücüyle mümkün olabileceği unutulmamalıdır. Dolayısıyla birer üst bilim kuruluşları olan üniversitelerde geleceğimizi emanet ettiğimiz bu gençlerin üreten, paylaşan, doğru bilgilerle beslenen, hür düşünen, fikirlerini açıkça beyan edebilen, hoşgörü ortamında tartışabilen bireyler olarak yetiştirilmesini amaçlamaktayız.” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından Üniversitemiz Müzik Ve Sahne Sanatları  Fakültesi Türk Müziği Çalgılar Topluluğu Sazendeva grubu tarafından hazırlanan “mini konser’’ gerçekleştirildi. Sonrasında fakültelerinde bölümlerini kendi puan türünde birincilikle kazanan öğrencilere hediye takdimi yapıldı.

Öğrencilere hediyelerinin verilmesinin ardından Üniversitemizde profesör ve doçent kadrosuna atanan 12 akademisyenin biniş giyme töreni gerçekleştirildi. Profesör kadrosuna atanan akademisyenlerden Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Cankat Kara Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç’ın, Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sezai Alkan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ş. Metin Kara’nın, Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. Abdullah Eren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fikri Balta’nın elinden binişlerini giydi.

Doçent kadrosuna atanan akademisyenlerden Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Nilay Taş, Doç. Dr. Mukadder Korkmaz, Doç. Dr. Hakan Korkmaz ve Doç. Dr. Esra Yancar Demir Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tevfik Noyan’ın; Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Burhan Öztürk Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tahsin Tonkaz’ın,  Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Hasan Buyruk ve Doç. Dr. Ömer Erden Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Öznur Ergen Akçin’in, Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Funda Altın Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Derya Bostancı’nın,  Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cennet Elçin Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Cankat Kara’nın elinden binişlerini giydi.

Açılış töreninin ardından fuaye alanında davetlilere ikramda bulunuldu.


Eklenme Tarihi : 09-01-2019 14:15:10