Hızlı Erişim

TIP FAKÜLTESİ

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı V. Dönem Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

Fakültemiz Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

Fakültemiz 2020-2021 eğitim dönemi mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Fakültemiz Morfoloji binası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törene Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Celal Tezcan, Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, Ordu Vali Yardımcısı Levent Yetgin, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Niyazi Taşçı ve Prof. Dr. Tahsin Tonkaz, Fakülte Dekanları, Ordu İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, SB-Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hakan Timur, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi tarafından gerçekleştirilen müzik dinletisi ile başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı ve Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Niyazi Taşçı Tıp Fakültesinin akademik gelişiminden bahsederek “Bugün, Fakültemizden 55 öğrencimizi mezun etmenin haklı gururunu yaşamaktayız. Zor şatlar altında eğitimlerini tamamlayan genç doktorlarımızın mesleklerinde başarılı olacaklarına inancımız tamdır. Mezuniyetlerinin genç doktorlarımıza, ailelerimize ve tüm sağlık camiasına hayırlı uğurlu olmasını diliyor, meslek yaşamlarında sağlık alanına yapacağınız tüm katkılardan dolayı kendilerini kutluyorum.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, “Bugün Üniversitemiz Tıp Fakültesinden 55 evladımız, Sağlık Bakanlığında görev yapmaya hazır haldeler, kendilerini kutluyorum. Sağlık camiasında görev yapan arkadaşlarımızın ne kadar ulvi ve zorlu bir görev yaptıklarını pandemi sürecinde bizzat gördük.  Buradan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Sağlık Bakanımız ve Bakanlığımızın tüm çalışanlarına can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Sağlığa yatırım yapmanın çok gerekli olduğunu düşünenlerdenim. Göreve geldiğimiz günden Fakültemize her branştan alanında uzman tıp doktorlarını kazandırdık. Bununla birlikte Şehir Hastanesi ve Morfoloji binasının yapımı için Üniversitemizin 250 dönümlük arazisini Sağlık Bakanlığımıza tahsis ettik. Bugün ilimize 900 yataklı, tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek, modern bir şehir hastanesi kazandırılacak. Bu noktada başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Üniversitemizin diğer eğitim birimlerinde olduğu gibi sağlık alanındaki birimlerine de evlatlarınızı gönül rahatlığı ile gönderebilirsiniz.  Bu duygu ve düşüncelerle kıymetli ailelerinize, Tıp Fakültesi öğretim elemanlarımıza ve emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, sizlere hayat boyu başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Celal Tezcan, “İnancımıza göre bir can yok eden bütün insanlığı öldürmüş gibi, bir canı yaşatan da bütün insanları kurtarmış gibi olur. Onlar varsa biz varız, emin ellerde olduğumuzu biliyoruz. Kıymetli öğrencilerimizin mezuniyetlerini tebrik ediyor, kendilerine başarılar diliyorum.” dedi.

Ordu Vali Yardımcısı Levent Yetgin, “Bugün mezun olan genç doktorlarımızı ve kıymetli ailelerini hem şahsım hem de kıymetli valimiz Tuncay Sonel adına saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Bu özel günde sizlerle birlikte olmaktan dolayı duyduğum mutluluğu dile getirmek isterim. Ordu Üniversitemiz Tıp Fakültesinin bugün beşinci dönem mezunlarını vermesi hem ilimiz hem de ülkemiz adına gurur verici bir gelişmedir. Öncelikle sizleri yetiştiren kıymetli ailelerinize, hocalarımıza ve Şehir Hastanesinin yapımı noktasında Rektörümüz Prof. Dr. Ali Akdoğan’a teşekkür ediyorum. Hepinize meslek hayatınızda başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Mezun olan öğrenciler adına konuşma yapan Fakültemiz dönem birincisi Dr. Caner Aydın, “Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19  pandemisinde çalışan intörnlerdik. Bu süreçte bazı arkadaşlarımız Covid-19 virüsü ile enfekte oldu. Ancak en ön safta yer alan sağlık kahramanları gibi bizler de hekimlik mesleğinin gerektirdiği gibi davranmaktan geri durmadık. İçerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde bilgisiyle, tecrübesiyle mesleğini icra etmiş bütün meslek büyüklerimize teşekkür ediyoruz. Hayatını kaybeden sağlık kahramanlarını saygıyla ve rahmetle anıyoruz. Bugün yıllardır hayalini kurduğumuz hekimlik mesleğine başlamak için mezun oluyoruz. Mezun olurken en büyük beklentimiz yıllarca kurduğumuz hayallere, verdiğimiz emeklere saygı duyulması değer verilmesidir. Bu bağlamda hekimlerin zaman zaman maruz kaldığı şiddet olaylarının son bulmasını ümit ediyoruz. Eğitimimizde ve yetilmemizde emeği olan değerli hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Tüm dönem arkadaşlarımı tebrik ediyor hayatlarında başarılar diliyorum.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Fakültemizi derece ile tamamlayan öğrencilere plaketleri verildi. Tören, mezuniyet kütüğüne plaket çakılması ve Hipokrat yemini edilmesinin ardından sona erdi.

ODÜ Basın


Eklenme Tarihi : 16-07-2021 15:50:29