Hızlı Erişim

TIP FAKÜLTESİ

Basın Açıklaması (04.12.2018)

BASIN AÇIKLAMASI

03.12.2018 Pazartesi günü, sabah saatlerinde, Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, ana bina 2. kat Üroloji servinde, Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalından Arş. Gör. Dr. Ahmet Yüce’ye görevi başında iken, bir hasta yakını tarafından sözlü saldırıda bulunulmuş ve sonrasında darp edilmek istenmiştir. Olay sonrası beyaz kod uygulaması çalıştırılarak güvenlik görevlileri olaya müdahale etmiş, saldırgan Cumhuriyet Savcılığı tarafından gözaltına alınmıştır.

Üzülerek belirtmek isteriz ki hekim ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddet haberleri son yıllarda günlük sıradan olaylar haline gelmiştir. Tüm kamuoyu tarafından bilinmektedir ki, sağlık çalışanlarımız, görevlerini büyük bir gayret ve fedakarlıkla yapmaktadırlar. Yaşanan bu tip olayların, sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonunda düşüşe sebep olacağı aşikardır. Konu ile ilgili tüm paydaşların, sağlıkta şiddetin son bulması noktasında, daha hassas davranmaları gerekliliği artık zaruri bir hal almıştır.

Tıp Fakültesi Dekanlığı olarak Arş. Gör. Dr. Ahmet Yüce’ye geçmiş olsun diyor, bu tür şiddet olaylarının tekrarlanmaması dileği ile bu müessif hadiseyi kınıyoruz. Sağlıkta şiddetin sözel ya da fiziksel olsun daima karşısında olduğumuzu ve bu konuya alışmayacağımızı kamuoyuna saygılarımızla duyuruyoruz.

                                                                                                                                                                Prof.Dr.Tevfik NOYAN
                                                                                                                                                                Tıp Fakültesi Dekan V.


Eklenme Tarihi : 02-01-2019 13:56:03